Gizlilik ve Güvenlik Politikası

Ödeme Güvenliği Önlemlerimiz

Sitemize kaydetmiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin güvenilirliği bizler için önemlidir. www.speedwa.com.tr’den alışveriş yaparken kullandığınız kişisel bilgiler (Teslimat/Fatura adresleri, Telefon Numaraları vs. ) başka kurum ve kuruluşlarla paylaşılmayacaktır. Daha detaylı bilgi için aşağıda yer alan Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.Ödeme aşamasında kullandığınız kredi kartı bilgileriniz ödeme sürecinin hiçbir anında kayıt altına alınmamaktadır. Girmekte olduğunuz kredi kartı bilgileri güvenli bağlantı aracılığı ile direkt olarak bankaya iletilmektedir.

3-D Secure Neden Güvenlidir?

3-D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanılmasını engellemektedir.

Yapımız içerisinde sadece sizin sipariş esnasında kolay ve hızlı giriş yapmanızı sağlayacak olan bilgiler saklanmaktadır. Üyelik esnasında bizimle paylaştığınız cep telefonu ve mail adresleriniz sadece vermiş olduğunuz siparişlerinizle ilgili bilgilerin size hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak için kullanılacaklardır.

Kredi Kartı Güvenliği

Sitemizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Speed Global Loj. Hiz. A.Ş. (Speed)’ da bu amaçla kurulmuş, verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin kontrolünü gerçekleştiren bir Kredi Kartları Sahtekarlığı (Fraud) Departmanı mevcuttur.

Bu yüzden, www.speedwa.com.tr üzerinden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal bilgilerin banka tarafından doğruluğunun onaylanması gerekmektedir, bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşterilerle irtibata geçilmektedir.

Güvenlik Sertifikalı  www.speedwa.com.tr, Türkiye’nin en yaygın online ödeme altyapısı Garanti e-ticaret Sanal POS sisteminin yanı sıra Finans Bank, Maximum Card, Akbank, Yapı Kredi, HSBC, Halk Bank Sanal POS’larını da kullanmaktadır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler siteden bağımsız olarak Verisign tarafından 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaşır.

Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi site tarafından görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Kredi Kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfanın sağ alt köşesinde bulunan kilit resmi bu sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir ve üzerine tıkladığınızda şifrelemenin hangi firmaya ait olduğunu belirtir.

Gizlilik Politikamız

Şirketimiz, müşteri memnuniyeti ve güvenliği odaklı hizmet anlayışı ile işbu internet sitesinde vermiş olduğunuz bilgilerin gizliliğini korumak amacıyla aşağıda belirtilen temel kuralları benimsemektedir:

Müşterilerimize ait bilgiler, müşterilerin bilgi ve onayı olmaksızın, ilgili mevzuat hükümlerinin öngördüğü biçimde bu bilgilere erişme yetkisi olan kurumlar ve yetkililer hariç olmak üzere, hiçbir şekil ve surette  üçüncü kişilerle  paylaşılmamaktadır.

Müşterilerimizin kişisel bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla firmamız, sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutarak  gerekli önlemler almıştır. Ek olarak bilgi alınmak istenen konularda firmamıza danışmakta tereddüt etmeyiniz.

Firmamız, destek hizmeti aldığı kuruluşların, firmamız gizlilik standartlarına ve şartlarına uymalarını sağlamaktadır.

www.speedwa.com.tr üzerinde girilen bilgilerin güvenliği açısından firmamızın sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır. Müşterilerimizin Web Sitemiz’e ürün/hizmet başvurusu ve bilgi güncelleme amaçlı girmiş oldukları bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez. Müşterilerimizin bizimle paylaştığı bilgilere izinsiz ulaşılmaması için (Speed Global Loj. Hiz. A.Ş. -Speed- personeli dahil) tüm makul önlemler alınmıştır.

Şirketimiz bu bilgileri sadece gerekli yetkiler ve yasal düzenlemeler çerçevesinde açıklayabilecektir. Firmamızın tabi olduğu düzenleyici kurumlar ve/veya yasama, yürütme organ ve mercileri müşteri bilgilerinin açıklanmasını istediğinde, Firmamız bu bilgileri yalnızca gerekli yetkiler çerçevesinde açıklayacaktır. Yetkili mercilere yapılacak açıklama “müşteri sırrını” ifşa etmek olarak değerlendirilemeyecektir.

Web Sitemiz diğer web sitelerine link verebilmektedir. Güvenlik Politikamızda yer alan taahhütlerimiz sadece web sitemiz içerisinde geçerlidir ve diğer web sitelerini kapsamamaktadır. Linklerin kullanılması sebebiyle oluşacak güvenlik açılarında firmamızın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Web Sitemizden link ile gidilecek diğer web sitelerindeki kullanım ile ilgili o sitelere ait gizlilik güvencesi ve kullanım şartları geçerlidir. Web sitemizden reklam, banner, içerik maksatlı veya başka bir maksat ile geçilen diğer web sitelerinin bilgi kullanımı, etik ilkeleri, gizlilik prensipleri, nitelik ve servis kalitesi ile bu sitelerde oluşabilecek herhangi bir maddi / manevi zarar ve kayıplardan firmamız sorumlu değildir.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

Şirketimiz internet sitesinde ( www.speedwa.com.tr) yer alan içerik, görüş ve bilgiler sadece bilgi ve tanıtım amaçlı olup, hiçbir şekilde veya suretle satılmakta olan ürünlerin özelliklerini kanıtlar nitelikte değildir. Satışı yapılan ürünler ile ilgili en doğru bilgi üretici firmaların sunmuş olduğu verilerden elde edilebilecektir.

Şirketimiz; internet sitesindeki ( www.speedwa.com.tr) bilgilerle ilgili, üçüncü şahısların haklarının ihlal edilmemesi, mülkiyet, devir ve temlik edilebilirlik, satılabilirlik, belirli bir amaç için uygunluk ve/veya bilgisayar virüsü bulunmamasına ilişkin garantiler dâhil ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, zımnen, açıkça ya da yasal olarak hiçbir garanti vermemektedir.

Bu internet sitesinin kullanımı sırasında herhangi bir performans arızası, hata, eksiklik, kesinti kusur, işletme ve/veya nakilde gecikme, bilgisayar virüsü ve/veya hat ve/veya sistem arızası sonucu ortaya çıkan doğrudan ya da dolaylı ortaya çıkan zarar, ziyan ve masraflar da dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir zarar ve ziyandan, şirketimiz ve/veya çalışanları, bu tür bir zarar ve ziyan olasılığından haberdar edilmiş olsalar dahi, sorumlu olmazlar.

İnternet sitesinde ( www.speedwa.com.tr) yer alan ve üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları Speed Global Loj. Hiz. A.Ş.’ne aittir.

Burada yer verilen taahhütler bu internet sitesinde ve firmamızın diğer kanalları aracılığıyla paylaşılan bilgiler için geçerli olup bu sitede linki verilen internet sitelerinde ve diğer internet sitelerinde ziyaret edilen internet sitelerinin gizlilik ilkeleri, etik ilkeleri ve kullanım şartları geçerli olup bu sitelerde uğranabilecek maddi/manevi kayıplardan firmamız sorumlu değildir.

Gerek bu internet sitesinden bağlantılar verilen sitelerdeki, gerekse de diğer internet sitelerine bağlantıların riski, kullanıcıya aittir. Bu sitelerde verilen bilgilerin doğruluğu ile bu sitelerden verilen diğer bağlantıların nitelikleri Speed Global Loj. Hiz. A.Ş. tarafından araştırılmamış ve doğrulanmamıştır.

Müşterinin, internet sitemize girmesi veya internet sitesinde yer alan herhangi bir bilgiyi kullanması, yukarıda belirtilen koşulları kabul ettiği anlamına gelmekte olup, firmamız gerek bu yasal uyarıda yer alan koşulları ve hükümleri, gerekse de internet sitesinde yer alan her türlü ürün ve hizmetleri, sayfaları, bilgileri, görsel unsurları, içerik, görüş ve bilgileri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına sahiptir.

Speed web sitesinde ( www.speedwa.com.tr) yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum, değer ve istatistik güvenilirliğine inanılan kaynaklardan elde edilerek hazırlanmıştır. Sitede yanlış, eksik veya gecikmiş, görüş, bilgi ve verilerin bulunması yüzünden doğabilecek zararlardan Speed Global Loj. Hiz. A.Ş. sorumlu tutulamaz. Bu sitede yer alanların tamamının bütün yasal hakları Speed Global Loj. Hiz. A.Ş.’ne ait olduğundan, hiç bir şekilde Speed Global Loj. Hiz. A.Ş.’nin yazılı ön izni olmaksızın kısmen ve / veya tamamen kopyalanması, başka yerlerde kullanılması, dağıtılması, çoğaltılması, değiştirilmesi veya ileride kullanılmak üzere bilgisayar sistemlerine aktarılması mümkün değildir. Aksi halde Speed Global Loj. Hiz. A.Ş. uğramış olduğu bütün zarar ve ziyanını talep edebilecektir.

Ek olarak bilgi alınmak istenen konularda bize danışmakta tereddüt etmeyiniz.

Soru ve önerileriniz için  [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Kurum Bilgileri

Adres: Cumhuriyet mah. Kaya Millennium İş Merkezi Kat: 11 Beylikdüzü, İstanbul

Telefon: 0212 872 21 11

Saygılarımızla,

Speed Global Loj. Hiz. A.Ş.